25. 9. 2016

11. května 2017 v 21:46 | BG |  Vývojové fáze
Fantazie a dostupné prostředky se kolikrát navzájem vylučují, jak jsem se přesvědčil. Postavil jsem proto alespoň další úsek trolejbusové tratě a jednu průmyslovou stavbu.


Zjistil jsem, že mi myšlenky na tvorbu krajiny probíhají hlavou téměř rychlostí světla. Napadne mě pokaždé tolik nápadů na ztvárnění siutace, že nestačím zachytit ani jediný. Ovšem do stavby se mi i přes tu smršť nechce, protože vše závisí na tom, jaké najdu prostředky. To se týkalo i sídliště, které mělo vzniknout na druhém kopci nad cementárnou.

Jak jsem si dříve usmyslel, vedl jsem silnici nad úrovní železniční tratě podél ní tak, aby z ulice byl výhled na onu trať mezi železničními stanicemi "Klečany" a "Klečany předměstí". Od dob Bronislavic zkouším více pilovat stavbu v kopcovitém terénu a zde jsem měl druhou šanci některé úspěchy z dřívějšího projektu zopakovat. Dostal jsem se však jen na výšku 60 bodů od nulového terénu. Od dokončení smyčky u cementárny vznikla první ucelená trať mezi dvěma smyčkami, tedy od nádraží na předměstí právě po cementárnu. Vzpomněl jsem si také na hlášení zastávek, které jsem chtěl využít i v Bronislavicích, ovšem zde nefungovalo. Tedy téměř. Na pískovišti jsem si hlášení vyzkoušel s několika vozidly a z nějakého důvodu je jeho funkce napojena na Baldovy tramvaje. Vzhledem k tomu, že budu provozovat nejen subsystém tramvajový, by se hodilo, aby hlášení fungovalo prakticky na všechny provozuschopné trakce. Do příští etapy nad tímto problémem popřemýšlím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama