3. 9. 2016

9. května 2017 v 22:25 | BG |  Vývojové fáze
Dnes byly položeny základy nového virtuálního světa. Jelikož jsem trochu vyšel ze cviku, bude mi nejspíš zpočátku dělat problém se po půlroce opět zapracovat.


Při svých cestách mezi Brnem a Prahou projíždím nejrůznějšími obcemi. Do paměti se mi však vryl Adamov nedaleko Brna, který má velmi zvláštní strukturu městské zástavby. Malé město má okolo 4500 obyvatel a i přes tak nízký počet je v něm provozována MHD. Pravda, jde jen o jednu linku. Město je totiž postaveno mezi dvěma kopci. Údolím vede železniční trať a na obou kopcích je sídliště. Pro obyvatele tak vznikl požadavek spojit obě sídliště s centrem a nádražím linkou MHD. A právě toto se stalo základem pro výstavbu první obce v nové aglomeraci, kterou jsem nazval Klečany. Nepůjde o věrnou kopii Adamova, ale chtěl bych se pokusit o vytvoření podobného tvaru linky, která město obsluhuje.

V nové mapě bych chtěl používat prostředky pro reálnější ztvárnění situace, což znamená detailnější propracování i dopravní situace. Místo obyčejných silnici a křižovatek si pro větší variabilitu budu křižovatky budovat sám za pomoci segmentů silnic. Protože nově bude v provozu i nekolejová doprava, bude nutné stavět zastávky i pro autobusy a trolejbusy, nejlépe ve formě vyhrazených jízdních pruhů či celých komunikací. V Klečanech bude v provozu jedna trolejbusová linka spojující sídliště a centrum města. Klečany budou figurovat jako hraniční obec celé aglomerace. Protože jedna trolejbusová linka je na jednu obec málo, bude do Klečan přiveden trolejbus ze sousední obce, která bude mít větší rozsah trolejbusové dopravy.

Pro začátek jsem začal se stavbou železnice a formováním terénu. Železniční stanice v Klečanech budou dvě, doposud jsem je nechal bez názvu. U obou stanic vznikne trolejbusová smyčka, u první stanice se bude jednat o závlek, protože se nachází daleko od hlavní komunikace.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama