30. 10. 2016

25. května 2017 v 21:43 | BG |  Vývojové fáze
Dnes bych se chtěl v Klečanech s elektrifikací opět přiblížit ke smyčce u cementárny. A abych nezahálel ani po stavební stránce, pustil jsem se do rekonstrukce sídliště Hluboká.


Od konce včerejší etapy, kdy se mi o trolejích dokonce i zdálo, nemyslím na nic jiného, než jak budu provádět elektrifikaci ve smyčce. Jsem si jistý, že to nebude jednoduchá záležitost, protože zde objeví zcela nové prvky, jejichž použití z hlediska Trainzu je mi zatím neznámé. Nejdříve se však k té smyčce musím probojovat. I když mě elektrifikace baví, v některých chvílích je to utrpení. Menší šok nastal, když jsem chtěl na rovném úseku usadit děliče s odpojovači na výložníku. Bohužel byla jejich osová vzdálenost menší než osová vzdálenost stop neviditelných kolejí. Nezbylo mi tedy nic jiného, než tuto výstroj pověsit na běžný převěs. Samozřejmostí je dodržení normované vzdálenosti stožáru od krajnice. I když se děliče nacházely zrovna v místě toho nejprudšího srázu mezi skálami a železniční tratí, podařilo se mi vše zvládnout. Výsledek je možný vidět na doprovodných obrázcích. A nejen to, ke konci etapy jsem se skutečně dostal až před budoucí trolejbusovou smyčku u cementárny, takže v následující etapě, která proběhne nejspíše zítra, se uvidí, jak elektrifikace smyčky dopadne.

Rekonstrukce sídliště Hluboká začala již v minulém bloku, ale nyní nabrala nevídaných obrátek. Původní žlutošedé panelákové bloky jsem vyměnil na světlečervené, které už byly v Klečanech několikrát použity. Dokončena byla také silniční infrastruktura a zanedlouho proběhne v dokončených blocích také sčítání obyvatel. Tipuju, že celé město by mohlo mít dohromady asi 8 až 9 tisíc obyvatel. Zkoušel jsem se inspirovat skutečnými sídlišti například v Brně, v Ústí nad Labem, v Plzni nebo v Praze, ale nikdy se mi nepodařil věrně napodobit jakýsi centrální bod sídliště, kde jsou různé obchodní pasáže, pošta, škola či podobné vybavení. Dám si pro příště tedy úkol více pozorovat strukturu sídlišť.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama