4. 9. 2016

10. května 2017 v 22:13 | BG |  Vývojové fáze
Pro klid duše jsem si dnes zařídil experimentální mapu, tzv. pískoviště, a sestavil svou první křižovatku.


Na právě zřízeném pískovišti si budu zkoušet jednotlivé objekty, abych si ověřil, jak fungují. Testování jednotlivých sestavení objektů už budu muset nechat na ostrou mapu, protože jedině v ní jsou dispozice, které ke stavbě potřebuju. Na pískovišti by mi totiž nemusely vyjít správně. Musí být vždy zasazeny do konkrétní situace.

Dnes jsem sestavil svou první křižovatku. Je s podivem, kolik mi to dalo práce, když uvážím, že jsem za celý život viděl plno křižovatek. Při stavbě zastávkových zálivů mě překvapilo, kolik prostoru vyžadují. První zastávkou je totiž zastávka právě v okolí křižovatky, jedná se tedy o tři stanoviště. Speciálním tvarem pak křižovatka narostla do nebývalých rozměrů. Ale taková je realita, jen na mapě se mi to zdá moc. Ještě pořád totiž přetrvává ten zvyk z Bronislavic, že se mi mnoho objektů musí vejít na co nejmenší prostor.

Uvědomil jsem si, že jednotlivé prostory železničních stanic bych měl lépe propracovat. To znamená nějakou přípravu před samotnou stavbou, jak by měl budoucí přestupní uzel vypadat. Svou disertační práci jsem věnoval právě dopravě v aglomeracích, takže bych se měl přibližovat tomu, co jsem uveřejnil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama