9. 10. 2016

17. května 2017 v 21:10 | BG |  Vývojové fáze
Hlavní infrastruktura je téměř hotova, je na čase se zaměřit na detaily. Nyní bych tedy měl zhmotnit představy o takovém typickém sídlišti, které by se mělo opakovat i v dalších lokalitách.


Sídliště Ryzec je dost malé na to, abych si vyzkoušel, jak některé detaily budu propracovávat. K tomuto účelu už mi ale nebude sloužit pískoviště, jelikož zde nemohu nasimulovat některé specifické parametry, které byly vytvořeny v průběhu stavby. Po silnicích a budovách jsou důležitým prvkem chodníky. Samozřejmě nebude chybět nějaká ta zeleň a také textury odpovídající rovinným plochám. Zkoušel jsem různé rozměry chodníků, ale nejužívanějším bude nejspíš šířka 4 metry, protože ke 2metrovému mi chybí některé dílce pro dosažení efektu.

Mnohem víc mě však lákalo trolejové vedení. Předně jsem se musel seznámit se všemi dostupnými armaturami, které jsem měl k dispozici. Jsou zde prakticky všechny nejpoužívanější rozměry obloukových svorek, nechybí vahadla, delta závěsy, příčné řetězovky, výhybky v základních úhlech, křížení dvou trolejbusových stop, křížení trolejbusové stopy s tramvajovým drátem, úsekové děliče a děliče s napájecím bodem. Samostatné napájecí body a ekvipotenciální propojení mezi trolejemi zde však chybí. Reálný provoz se bez těchto prvků neobejde, ale tady lze přimhouřit oko. Při výběru armatur jsem vyloučil ty se sukénkovým izolátorem, neboť působily značně zastarale, a také všechny armatury v podvěsném provedení.

První převěs jsem provedl v oblouku mezi zastávkami "Klečany, Sídliště Ryzec" a "Klečany, Freundova". Už při skládání prvního převěsu si tak volím různé techniky zavěšení. Napnutí převěsu a pozdější dotažení trolejí se neosvědčilo, protože zatím nedokážu odhadnout úhel a délku obloukových svorek. I opačný postup je však sázkou do loterie. Nemohu natáhnout trolej a v oblouku ji "ohnout", neboť nevím, jestli najdu vhodné svorky. Proto jsem udělal druhý převěs a ten první vyrovnal. Je to práce dost složitá a časově náročná, ale věřím, že se to časem poddá a najdu si svůj styl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama