23. 12. 2016

21. června 2017 v 21:42 | BG |  Vývojové fáze
Dnes jsem opět pokračoval ve stavbě sídliště mezi železniční tratí k městskému nádraží a řekou, po jehož postranní komunikaci by měl jezdit trolejbus.


Ono sídliště jsem rozdělil do dvou částí. První bude na takové výškové úrovni, v jaké je silnice pod mostem, a druhé bude ve výšce 0. Ve stejné nulové výšce bude čtyřproudová komunikace jako rychlostní komunikace mimo sídliště. Chtěl jsem, aby se mi do celé situace vešly čtyři zastávky, dvě nahoře a dvě dole a také, aby trolejbus přijížděl k mostu přes řeku ze strany. To se dalo udělat jen takovým způsobem, že trolejbus pojede blízko stěny podpírající železniční trať. Postupně jsem vytvořil různé kombinace toho, jak a kudy by mohl trolejbus sídlištěm projíždět, až jsem dospěl k situaci uvedené na fotkách, kde je výsledná trasa tvořena zastávkami. Ty jsou samozřejmě postaveny jen orientačně, ale mezizastávkovou vzdálenost bych chtěl dodržet minimálně 280 metrů, což v některých případech není jednoduché. Obvykle však bude tato vzdálenost větší, protože ji měřím jen letmo a vzdušnou čarou.

U železnice také došlo k jistému pokroku. Dlouho jsem si nebyl jistý, kterým směrem mám trasovat železniční trať do Velhutí. Nakonec jsem se rozhodl realizovat myšlenku, že u nádraží "Ryšava město" vznikne menší přestupní uzel, kde se budou stýkat trolejbusy ze čtyř směrů a bude jím procházet i tramvajová trať. A velmi pravděpodobně tady postavím i jednoduchou tramvajovou smyčku pro manipulační účely.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama