4. 12. 2016

14. června 2017 v 21:16 | BG |  Vývojové fáze
Abych nezahálel s elektrifikací první trolejbusové linky, kterou jsem v Trainzu postavil, věnoval jsem se dnes výhradně tomuto.


Se zatrolejováním hlavní ulice v Klečanech jsem se dostal poměrně daleko, proto jsem si na začátku etapy zhotovil několik prezentačních fotografií, které jsem pořídil ve strojvůdci. Na obrázcích proto nejsou žádné vertexy a neviditelné koleje a ani jiné rušivé elementy. Až se dostanu k železniční zastávce "Klečany předměstí", pokusím se i o video. Jen je škoda, že dostupné trolejbusy zatím nemají pohled z kabiny, odkud by se video natáčelo pohledem řidiče.

Okolo hlavní ulice a ulice vedoucí ke zmíněné železniční zastávce jsem postavil chodníky a stejnou dlažbou jsem vyplnil i střed této první křižovatky. Troleje po dnešní etapě sahají až za zastávku "Klečany, Jiřího Davida". Samozřejmostí bylo doplnění přechodů i přístupových cest. Nad zastávkou jsem už dlouho přemýšlel o tom, čím vyplním volný prostor. Na mysl mi přišla celá řada nápadů, ovšem realizace pokulhává v tom, že nemám dostatek vhodných budov. Zatím jsou tedy Klečany jen větším sídlištěm. Pokud se však sídliště budují s citem, mohl by i urbanista uznale říct, že to tak špatné není. Důraz kladu především na to, aby sídliště bylo líbivé a hlavně se spoustou zeleně. A to samé se naštěstí povedlo i v této oblasti u zastávky, k níž je možné se od dvou paneláků dostat pomocí dvojích schodů.

Nesměl bych samozřejmě zapomenout na elektrickou část trakce. Než hlavní ulice klesne od zastávky dolů k první křižovatce, musel jsem před tento sklon umístit napájecí bod s úsekovými děliči. Rád bych, abych se s elektrifikací trolejbusové sítě dostal k nádraží aspoň do konce roku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama