1. 1. 2017

11. července 2017 v 21:49 | BG |  Vývojové fáze
Z posledních sil jsem se dnes pustil do kompletace jedné z mnoha trolejbusových tratí v Ryšavě, konkrétně šlo o úsek mezi křižovatkou do Zábělic a hlavním nádražím.


Čtyřproudovou komunikaci, která bude ve své ose dělená stromořadím, jsem zakončil křižovatkou s komunikací nižší třídy, ale samozřejmě tak, aby vyhovovala poloměrům při otáčení trolejbusů. S touto tratí pak začala vznikat i obytná oblast. Záměrně píšu tento termín takto obecně, protože nevím, jestli půjde o klasické sídliště s panelovými domy nebo se bude jednat o starší zástavbu, která ve městech bývá. S umisťováním zastávek jsem problém neměl. Trasu trolejbusu jsem ovšem musel uměle natáhnout, aby se mi na trasu vešlo více zastávek a zároveň aby byly od sebe v rozumné vzdálenosti, protože na tuto lokalitu by byly dvě zastávky málo. Řekl jsem si, že nesmím překročit méně než 300 metrů. Někde se však tato vzdálenost dodržuje hůře.

Silnice, z níž trolejbus odbočuje do Zábělic, bude dále vedena v zářezu mezi svahem nad historickým centrem a lesoparkem. Ten jsem si ohraničil už dřív, abych věděl, ve kterých místech bude lesopark a kde zástavba. Přiznám se, že mi bude ale dělat potíže zaplnit plochu i něčím jiným než jen paneláky. Chybí mi tady koupaliště, bazény, obchodní centra, hvězdárna, výstaviště. Již tak tak myslím na to, že bych měl někam umístit nemocnice a polikliniky a čerpací stanice.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama