12. 2. 2017

18. července 2017 v 20:05 | BG |  Vývojové fáze
Ze včerejší etapy mi zbyly ještě některé nedodělky v celcích, které se dnes pokusím zcela zaplnit. Řeč je tedy především o sídlišti v Ryšavě-Kalužanech a kompletace přilehlého nádraží.


Část, která byla stvořena právě včera, doznala dnes jistých změn a také se přiblížila mé vizi toho, jak by zde sídliště mělo vypadat. Druhá část sídliště začala růst u tramvajové smyčky, kde jsem použil vyšší panelové domy, než na které jsem byl doposud zvyklý. Důvodem je samozřejmě možnost bydliště co největšího počtu lidí na co nejmenší ploše. Samozřejmě se zdravým rozumem, protože sídliště by nemělo působit depresivním dojmem. Mým vzorem jsou některá sídliště v Brně, která praticky rostou v lese. Pěkným příkladem je Bystrc.

Zároveň jsem pohnul s kolejištěm kalužanského nádraží a přilehlého lihovaru. Dokončeno bylo západní i východní zhlaví a za krátkou dobu jsem tak mohl vyzkoušet první ryšavskou jízdu vlakem z Kalužan na hlavní nádraží. Chci se co nejvíce držet plánu a toto město dále nerozšiřovat, takže další nádraží už nevznikne.

Důležitým milníkem je však tvorba digitální mapy. Tato mapa mi umožní nejen sledovat vývoj celé aglomerace, ale bude mi poskytovat zázemí všech informací o kompletní infrastruktuře. Tím mám především na mysli pozemní komunikace, budovy a stavby a především plánování dopravy. Během pár hodin jsem si setřídil myšlenky, do jakých detailů v mapě budu zacházet. Nebudou chybět stanoviště zastávek MHD, trolejbusové stopy ani tramvajové koleje. Díky mapě budu mít přehled o použitých názvech ulic a o počtu obyvatel. Samozřejmostí je také železniční síť s vyznačenými zastávkami a nádražími. Naštěstí ve stavbě aglomerace nejsem tak daleko, abych ji nezvládl překreslit během nějaké krátké doby. Jen mám obavy s věrohodnosti měřítka, protože město nasnímané z určité výšky může zkreslovat vzdálenosti na mapě podle toho, jak vysoko daný bod je. Z toho vyplývá, že jinak bude vypadat zatáčka ve výšce 5 metrech a jinak ve 100 metrech.


V dnešní etapě opět přibylo několik panelů. Aktuální počet je 79 panelů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama