19. 2. 2017

19. července 2017 v 21:36 | BG |  Vývojové fáze
Včerejší výlet na hory mě zase o trochu inspiroval a navíc jsem si v klidném prostředí a během fyzického vysílení setřídil myšlenky. Dnešní etapa tedy byla věnována spíše doplňkům, neboť rozšiřovacích prací bylo pomálu.


Nejdříve se vypořádám se samotnou stavbou, která se, jako už poslední měsíce, odehrávala opět v Ryšavě. Dnes jsem splatil svůj dluh na severu města, který se týkal dostavby tramvajové trati za centrem. V jedné z minulých etap jsem uvedl, že za silničním obchvatem chystám sídlištní výstavbu, kam bude zajíždět tramvaj a bude se míjet s trolejbusem, který prakticky přijede ze stejného směru, ale z opačné strany. Základ tohoto sídliště zatím položen nebyl, ale již mám jasno o koncepci vedení jednotlivých tratí. Plán se však lehce změnil v tom smyslu, že tramvajová trať již nebude v ose pozemní komunikace. Ke spojovací čtyřproudé silnici totiž niveleta vozovky klesá, ale koleje tramvajové trati zůstávají ve stejné výšce. Nad silnicí a nad obchvatem bude trať přemostěna a dále povede v zářezu sídlištěm až ke styčné zastávce s trolejbusovou tratí. Projektovaná tramvajová trať mezi parky pak byla propojena s tratí v centru.

A nyní již k důležitějšímu tématu. Předpokládal jsem, že původní záměr aglomerace přehodnotím na konurbaci, ale nakonec se tak nestane, neboť Bronislavice zde budou svou velikostí skutečně dominantní. Pokud je čtenář neznalý a líný hledat rozdíly mezi aglomerací a konurbací, lze zjednodušeně říci, že aglomerace je skupina měst s jedním dominantním městem, kdežto konurbace je celek s městy zhruba stejně velkými a lidnatými, tedy bez jednoho dominantního města. V prostředí Česka není konurbace žádná, nejblíže je Hornoslezská průmyslová oblast v Polsku. Ale pražskou nebo ostravskou aglomeraci znají jistě všichni. V úvodu bylo řečeno, že aglomeraci bude tvořit sedm základních obcí. Prozatím o jejich velikosti nemám představu, ale o názvech již ano. Budou to tato města:
  • Bronislavice
  • Filipová
  • Holáň
  • Kamenný Brod
  • Ryšava
  • Sobí nad Lipnou
  • Vršice
Obcí v aglomeraci může být samozřejmě více, vlastně jsem začal tou, která ve výčtu nebyla. Znamená to, že další obce budou tvořit "výplň mezi jednotlivými obcemi.

Dále je potřeba se určit názvy jednotlivých přírodních útvarů. Chtěl bych si na této mapě vyzkoušet prostředí pro Českou republiku prakticky neznámé, a to je moře. Poměrně oblíbené názvy moří i přímořských oblastí reflektují většinou barvy. Je třeba tedy vymyslet název, který se nikde ve světě neopakuje. Celá aglomerace tedy bude na pobřeží Tyrkysového moře. Některá moře mají tyrkysovou barvu, avšak oficiální název tohoto znění nikde neexistuje. Moře se v oblasti pobřeží ještě dělí na další přírodní útvary. Pro tuto oblast jsem vybral pojmenování Barnajská zátoka. Variantou městského celku pak může být pojmenování Barnajská aglomerace nebo Aglomerace Barnajské zátoky. Odtud je již jen krátká cesta k tomu, abych určil název dopravce, který bude organizovat veškerou dopravu v celé aglomeraci. Tím dopravcem bude Dopravní podnik Barnajské aglomerace se zkratkou DPBA, kterou budu v dalších etapách užívat.

V příští etapě by snad mohlo dojít k pojmenování některých zastávek v Ryšavě, neboť do té doby bych snad mohl dát dohromady mapu vybraného území v Ryšavě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama