2. 1. 2017

11. července 2017 v 22:16 | BG |  Vývojové fáze
Musím přiznat, že i po krátké vánoční pauze jsem po tomto maratonu dost vyčerpaný. Proto jsem se zdržel jakýchkoliv velkých akcí.


Dnešní etapa je sedmá v souvislém toku vývojových fází. Ani dnes jsem se nedostal do Klečan, i když jsem si na začátku říkal, že s trolejbusovou trakcí aspoň trochu pohnu. Jenže jsem se pořád držel v Ryšavě a snažil se dokončit důležitou trasu pro trolejbusy. To se mi částečně podařilo, protože jsem konečně zhotovil velkou křižovatku, kde se kříží trolejbusy ve třech směrech a celou křižovatkou projíždí tramvaj. Ukázalo se, že jsem si sám na sebe upletil bič, protože křižovatka bude obsahovat celkem 4 křížení tramvajové troleje s trolejbusovými a tři trolejbusová křížení. Zvlášť vidím problém v trolejbusových křížích, protože se musí vejít mezi tramvajové troleje, čili do prostoru širokého asi 3,5 metru. Říkal jsem si, že to zřejmě nebylo prozíravé a postupně se smiřuju s tím, že v případě nouze budu muset celou křižovatku přestavět. Nedokážu vlastně ani posoudit, jestli něco takového vůbec udělám, protože k výrobě nových armatur zatím nedošlo. Dalším řešením by mohlo být i zrušení rovného směru pro trolejbusy, aby zůstal jen jediný kříž.

Tato vývojová fáze ve vánočním maratonu byla poslední a těším se na pauzu, protože při pokračování by moje tempo vymýšlení nových situací nejspíše zvolnilo. Dostanu taky prostor pro přemýšlení nad vzniklými situacemi a do příštích etap se třeba objevím s něčím novým.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama