8. 1. 2017

12. července 2017 v 19:13 | BG |  Vývojové fáze
Jedna z významných složek integrovaného dopravního systému v aglomeraci zatím chybí. A sice autobusová doprava. Vozidla už mám, ale infrastrukturu zatím ne.


Prakticky vzato mohou autobusy využívat trasy trolejbusů, které se díky její oblibě velmi rozmáhají. Nicméně do okrajových částí, kde je ekonomicky neefektivní stavět tramvajovou trať či trolejbusovou trať, budou muset být zavedeny autobusy. Aglomerace se bude skládat z několika měst i malých obcí a do všech nebude elektrická doprava zasahovat vůbec, takže je s ním nutno počítat. Proto jsem se dnes rozhodl, že v Ryšavě vytýčím několik autobusových tras. Klečany nechám čistě na trolejbusové trakci, abych se mohl pochlubit stoprocentně elektrickým provozem veřejné dopravy. Čím budou města větší, než jsou dnes Klečany, které považuju za jakýsi experiment, tím více autobusů by v nich mělo jezdit, ale samozřejmě nikoli s majoritním podílem. Vždy bude platit moje zásada, že autobusy budou jezdit do řídce osídlených oblastí v maximálním intervalu 20 minut. Při intervalu větším bude zavedena elektrická nekolejová doprava.

S tímto rozhodnutím jsem zavedl i odlišné značení tras. Tramvajová doprava je provozována na vlastním tělese, tedy z hlediska hry, a její trasy jsou tvořeny kolejemi, které jsou viditelné. Trolejbusy jsou provozovány na neviditelných kolejích označených červeně, autobusy taktéž po neviditelných kolejích, avšak bílých. Dle přiložených fotografiích je zřetelné, kudy bych chtěl autobusové linky vést. Vzhledem k provázanosti sítě je nevyhnutelné, aby autobusy využívaly některé trolejbusové úseky.

Z hlediska dopravy lze jako perspektivní vidět oblast od Kalužan dále na sever. Žádná zástavba zde zatím není, ale jelikož sem plánuju přivést dvoukolejnou železniční trať, bude existence nádraží a této městské části v Ryšavě velmi pravděpodobná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama