14. 4. 2017

25. října 2017 v 20:48 | BG |  Vývojové fáze
Nadcházející svátky jsem chtěl využít jako cestovní s nějakou inspirací, ale jelikož bude venku nevlídno, zahájil jsem touto etapou velikonoční etapou maraton vývojových fází. Ten se, jak bylo v poslední době obvyklé, odehrával samozřejmě v Ryšavě.


Začal jsem pár stovek metrů od tramvajové smyčky Ryšava, Sídliště Kalužany, kde jsem v minulých etapách začal pracovat na novém sídlišti. Zde by město mělo končit a opodál bych měl nakreslit hraniční čáru. Přes to všechno, že jsem se několikrát přistihl při rozšiřování území města, mám pocit, že jsem únosnou míru, kterou jsem měl vyhrazenou pro Ryšavu, překročil. Ale raději nechci vědět jak moc. To se pozná až z dalšího panelového schématu. Smyčka trolejbusů, jak jsem psal minule, by měla být uzpůsobena pro protisměrné otáčení vozidel. A povedlo se. Ihned za křižovatkou jsem naprojektoval účelovou komunikaci bez provozu automobilů, kde bude výstupní zastávka a dvě rovnoběžné trolejbusové stopy pro předjíždění. Nástupní stanoviště se mi podařilo vymodelovat tak, že vjíždějící trolejbusy na záliv nebudou omezovat jízdu automobilů po průběžné komunikaci.

Chvíli jsem se také věnoval modelování sídliště okolo tramvajové trati. Musím ale přiznat, že mě to navrhování sídliště někdy dost vyčerpává. Zde mám opravdu pocit, že jsem veškeré své možnosti vyčerpal a zaryté vzory už jen kopíruju. Mám ale v záloze jeden sídlištní modul či vzor, který však chci aplikovat jinde. Prozatím si musím vystačit s malými bloky, než dokončím celou Ryšavu.

V poslední části jsem se věnoval měření mezizastávkových vzdáleností. Zjistil jsem, že Klečany jsou od Ryšavy vzdálené necelé dva kilometry. Přesto to vypadá, že jsou ještě dál, ale není tomu tak. Vzhledem k tomu, že první klečanská zastávka je obchodní centrum rozdělené na tři stanoviště, jsou vzdálenosti samozřejmě pokaždé jiné, ale nejkratší a nejdelší se liší jen asi o 300 metrů. V nejbližší době bych si chtěl dát dohromady alespoň první tramvajovou linku v Ryšavě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama