16. 4. 2017

26. října 2017 v 20:47 | BG |  Vývojové fáze
Protože mi včera došly nápady na zpracovávání sídlišť, budu se muset podívat po lokalitách, kde ještě chybí dopracovat hlavní ulice a především terén.


Volba padla nové projektované území za hlavním nádražím, kde už jsem navrhnul železniční trať, železniční zastávku a kus tramvajové trati se čtyřproudovou silnicí. Protože se mi moc nelíbilo umístění železniční zastávky a přilehlé tramvajové zastávky, došlo k jejímu přesunu více na jih. Jednokolejnou železniční trať jsem trochu víc zkroutil, aby mi zastávka vyšla na lepší místo. Začátek sídliště tedy považuju za vyřešený. I když si myslím, že obsluha tramvajovou dopravou bude dostačujicí, přesto sem zavedu ještě autobusovou linku. Přece jen je vhodné, když jakoukoliv lokalitu pojistím proti tomu, aby celé území nezůstalo bez dopravní obsluhy, kdyby se tramvaj zasekla, případně kdyby došlo na mimořádnou událost. Sídliště je tedy dost velké na to, aby si zasloužilo obsluhu ještě malou autobusovou linkou, která bude mít interval zhruba 20 minut. U nádraží je nachystaná silnice přes řeku, která bude dělit oba sídlištní celky, které zde vznikají. Po něm bude autobus veden a bude tak zajištěno záložní napájení.

Do sídliště jsem umístil i železniční zastávku a ihned jsem ze seznamu vybral vhodný název nové městské části, tedy Drahoměřice. Tramvajová a autobusová zastávka tedy ponese název Ryšava, Nádraží Drahoměřice".

Chtěl jsem se dostat s tramvajovou tratí až na konec sídliště. Samozřejmě že jsem své pravidlo o rozšiřování města opět porušil a protáhl sídliště zhruba o 300 metrů dál, než měl být jeho původní konec. I když byl nápad na vedení tramvajové trati uprostřed dvouproudé komunikace poměrně výtečný, byl jsem se zpracováváním sídliště jako celku dost nejistý. Zřejmě je to tím, že jsem o nápady na sídliště přišel, jak jsem psal na počátku etapy. V poslední době jsem se omezil pouze na skládání domů mezi jednotlivé ulice, čímž se vytvářejí rozmanité vzory jednotlivých sídlišť. Zde však moje umění končí. Je potřeba znovu vyrazit do ulic měst a nechat se inspirovat realitou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama