1. 5. 2017

14. listopadu 2017 v 17:14 | BG
Jelikož je to už pátý den v pořadí za sebou, nechtěl jsem se pouštět do ničeho velkého. Od včerejška, vlastně už delší dobu, mi vrtá hlavou, jak mapu budu rozšiřovat.


I když jsem měl tušení, že po takovém maratonu nevymyslím nic převratného, něco se přece jen podařilo. Dnešní etapu jsem považoval spíše za oddychovou, proto mě překvapilo, že se chuť stavět nové sídliště znovu vrátila. Další území ve Velhutích, které bylo na plánu již dříve, však vzešlo za dosti nezvyklých podmínek, které jsem popsal dříve. Současnou situaci výjezdu od velhuťského nádraží na čtyřproudovou komunikaci jsem zrušil. Naštěstí zde nešlo o nic komplikovaného, ale bylo nutné doplnit navazující křižovatku ve směru na západ. Nastalá změť pruhů se tedy bude chovat jako jedna křižovatka, byť je konstrukčně řešená jako dvě. Z tohoto důvodu jsem také upravil přejížděcí stopy mezi dvouproudovými komunikacemi na nové sídliště a k nádraží.

Na novém sídlišti, jehož základem bude školní instituce, bude smyčka umístěna přímo před školou. Zde bude sloužit linkám, které k velhuťskému nádraží přijedou ze severu. Linky přijíždějící na nádraží z jihu budou využívat jižní smyčku sídliště daleko za hlavní silnicí. Prakticky by tak mělo dojít ke kompenzaci množství linkového vedení. Nyní to ovšem vypadá, že smyčka u nádraží vznikla zbytečně. Nikoliv. I tato bude sloužit trolejbusovým spojům buď pro samostatnou linku, nebo pro některé spoje projíždějící linky. I když je na linkové vedení na trolejbusové síti ještě brzy, neboť není vypočítán počet obyvatel v jednotlivých oblastech, je nutné při stavbě sítě postupovat obezřetně a prozíravě.

Před několika etapami jsem informoval o logu, které by měl budoucí dopravní podnik využívat. Logo je již hotovo, půjde o dvě modré vlnky nad sebou a nad nimi červený kruh. Zatím jej uveřejňovat nechci, neboť musí projít ještě drobnými úpravami.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama