13. 5. 2017

15. listopadu 2017 v 21:52 | BG |  Vývojové fáze
Už dlouho uvažuji nad rozšířením mapy o další město. Brzdil mě však návrh nějaké koncepce, protože chci mít mapu promyšlenější. Dnes jsem se do hrubého návrhu pustil a výsledek, myslím, stojí za to.


Přibližně dva měsíce jsem v hlavě shromažďoval nápady a inspirace z okolního světa i z vlastní invence. Tím dalším městem v pořadí by se měly stát Bronislavice. Město stejného názvu jako předchozí projekt, ovšem mnohem menší velikosti. Předpokladem je počet obyvatel přibližný 300 000, tedy zhruba ve velikosti Ostravy. Koncepce spočívala především v umístění skalnatých útvarů a celkové poloze města vůči vodním plochám. Už dříve jsem se zmínil o tom, že celá aglomerace bude situována jako přímořská, takže Bronislavice budou první oblastí, která se dotkne moře. Bronislavice sice budou od Ryšavy pár kilometrů vzdáleny, ale jinak se budu snažit jednotlivá města "nalepovat" na sebe, což bude splňovat aglomeraci v pravém slova smyslu. Prvotní návrh tedy obsahuje zatím jen město Bronislavice, vodní toky protékající městem, síť železničních tratí a síť městské železnice. Tato městská železnice bude vycházet ze skutečné situace, která se nachází v polském přímořském trojměstí Gdańsk-Sopot-Gdynia. Došlo i k návrhům malých ostrůvků, dále počítám s výstavbou dvou linek metra skrze celou aglomeraci a také lázeňskou zónu. To jsou součásti, se kterými budu do budoucna počítat. Pokud bych na ně zapomněl, těžko bych pak přizpůsoboval terén a jejich polohu vůči nějakému bodu.

První na řadě však byla železniční síť, neboť podle ní budu přizpůsobovat celé město. Nechtěl jsem jen tak obyčejnou síť, inspiroval jsem se téměř výhradně městy a železničními tratěmi na severozápadě Čech, zejména mě fascinuje Děčín, který má na svou rozlohu a malý počet obyvatel na svém katastrálním území celkem 15 železničních stanic a zastávek. Jeho železniční síť, která je ve hře Trainz Simulator 2009 dostupná jako demo mapa, je poměrně komplikovaná a právě z ní jsem vycházel. Stvořil jsem tedy takovou síť, která se větví do 7 směrů, nese s sebou prvky sítě v Ústí nad Labem a v Děčíně, tvoří smyčku a zároveň jsem aplikoval i křižovatky. Ovšem v modelu vypadá vše jinak než na papíře. Nicméně základ mám prakticky hotový, a proto jsem se pustil do práce. Řeku jsem tedy stočil více na západ a naznačil pravděpodobnou polohu železniční tratě, nádraží a trolejbusové tratě. Základ budu postupně dopracovávat, ale těší mě, že jsem konečně začal, protože mi dlouhé jízdy vlakem po mapě docela chybí.


Mapa se od posledního uveřejnění panelového schématu postupně rozrůstala. Aktuální počet panelů k dnešnímu dni je tedy 92 panelů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama