25. 6. 2017

16. ledna 2018 v 22:31 | BG |  Vývojové fáze
Stagnace vývoje aglomerace sice dál trvá, ale dnes se objevily první záchvěvy použitelných nápadů. Ve Velhutích vznikla další část obytné zástavby, která není zrovna marná.


Ovšem než jsem se k tomuto dostal, uplynulo mnoho času. Zatím se mi nestalo, že by moje fantazie byla na tak dlouhou dobu zablokovaná. Možná je to prací, možná je to únavou. V poslední době jsem si sice Trainz otevřel, ale jen jsem cestoval po mapě. Přitom vím, že mě čeká ještě spousta práce. V projektu Bronislavic jsem měl takovou zásadu, že pokud nemůžu tvořit město, budu se věnovat elektrifikaci tramvajových a železničních tratí. Jenže tady na tramvajové a trolejbusové armatury čekám a mohu pracovat jen na železnici. A jak se znám, sfouknu těch pár kilometrů železničních tratí za velmi krátkou dobu a musím si něco nechat na horší časy.

Nicméně dnes se objevila první vlaštovka toho, že by snad výstavba mohla pokročit dál. Ve Velhutích u polikliniky mělo vzniknout na západní straně od hlavní silnice další malé sídliště. Myslím, že právě nazrál čas, abych se do stavby této části pustil. Zároveň jsem rozšířil síť komunikací městských okruhů, po níž by v budoucnu měly jezdit i expresní linky. Linkotvorba je však v této fázi zatím bezpředmětná, i když už nyní jsem netrpělivý výsledků.

Hlavní čtyřproudová ulice, po níž jezdí trolejbusy do centra a k velhuťskému nádraží, tak nyní tvoří střed celé zástavby. Hraniční linie tvoří železniční trať mezi městským a velhuťským nádražím a také právě dokončená dálnice. K této dálnici jsem ještě vytvořil další "exit" směrem ke zmíněné ulici. Jen jsem ještě uvažoval nad tím, zda je počet dálničních přivaděčů dostatečný. Vzhledem k vedení dálnice není možné provést další napojení na zbytek sítě, takže vzdálenost mezi nejbližšími je zhruba 1,5 km. Ale už dávno jsem se zařekl, že aglomerace nebude pro auta. Města jsou hlavně pro lidi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama