28. 5. 2017

9. ledna 2018 v 20:12 | BG |  Vývojové fáze
Čtvrť u zastávky Klečany předměstí je téměř hotová, chybí jen některé detaily, na které se v poslední době zaměřuju. Těmi však nyní zaplňuju sídliště v Ryzci a k železnici se dostanu později.


Dokončit včerejší práci na železniční zastávce Klečany předměstí bylo již nad moje síly, proto jsem pokračoval i dnes. Musím přiznat, že jsem měl trochu problém s umístěním podchodů a jejich vstupů z jednotlivých nástupišť. Ostrovní nástupiště má v tomto výhodu, je ovšem otázkou, zda jen tato výhoda dokáže převážit to, že železniční vozidla jedoucí skrze zastávku musí zpomalit a že se pracně projektuje trolejové vedení na mírně zakroucené trati. Jako další vstup na obě nástupiště kromě vestibulu jsem pak umístil atrapy dveří, které budou ústit do stejné chodby. Součástí kompletace zastávky bylo i dokončení sídlištního celku poblíž nádraží. Škola již našla své místo dříve, ale ještě je nutné zapracovat na obytné čtvrti. Představoval jsem si výsledek trochu jinak, ale i tak to stojí za to. Obytnou čtvrť tvoří řadové domky postavené šikmo k sobě. Ulice podél budou opět vybaveny několika málo parkovacími místy.

Znovu jsem se vrátil do Ryzce, kde jsem včera začal pracovat na osvětlení jednotlivých ulic. Samozřejmě jsem nezapomněl ani na již dlouho rozpracovaný blok domů mezi zastávkami "Klečany, Freundova" a "Klečany, Sídliště Ryzec", kde se auta budou obracet proti směru hodinových ručiček. Kromě toho jsem dal dohromady i přilehlý parčík s lavičkami a sadovými stromy.

V mezičasech jsem si zkracoval chvíli různými vychytávkami. Příkladně to je fotografie dvou jízdenkových automatů ve vestibulu klečanského nádraží i již zmíněné zastávky. Nebo je možné pohlédnout na přednádraží za nepříznivého počasí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama