3. 6. 2017

9. ledna 2018 v 20:42 | BG |  Vývojové fáze
Osvětlení v Klečanech-Ryzci již nese své ovoce, ale chci si počkat na sadu nového trolejového vedení, které svým vzhledem situaci ještě více promění.


Musím přiznat, že jsem teď zklamal sám sebe. Po týdnu odpočinku, během něhož jsem nad Trainzem vůbec nepřemýšlel, jsem byl bez nápadu. Ono tedy je na čem pracovat, ale do úplné dokonalosti chybí právě nová sada trakčního vedení. Jak jsem totiž psal v minulých etapách, osvětlení hlavní ulice, po níž v Klečanech-Ryzci jezdí trolejbusy, je závislé právě na trolejovém vedení. Dnes jsem totiž dost intenzivně přemýšlel nad tím, jestli mám nebo nemám smazat to, co jsem se starým trolejovým vedením vytvořil. Ono k tomu tedy dojde, bude mi i trochu líto, že jsem se na té elektrifikaci tak nadřel, ale chtěl bych se ještě chvíli svým dílem kochat.ono je pak v podstatě jedno, jestli tu trakci zlikviduju hned nebo později.

Z obrázků je zřejmé, že malé sídliště v Ryzci prošlo razantní změnou a je to vidět i v nočních hodinách, kdy je toto sídliště poměrně rozumně osvětleno. Při pohledu na realitu by však člověk neřekl, že těch chodníkových cest bude tolik. Ale chci se hlavně vyhnout tomu, aby si lidé prošlapávali vlastní cestičky. Jistá teorie vtipně říká, že při stavbě sídliště je třeba nechat lidi pochodovat svými cestami a podle vyšlapaných stezek pak postavit chodníky. Ve hře je však jasné, že je něco takového nemožné, i když jisté virtuální programy mohou simulovat pohyb lidí po sídlišti. Ostatně na něčem takovém bude založena i tvorba dopravního systému. Ten čas však zatím ještě nenastal.

V rámci dnešní etapy jsem se pohyboval i po Ryšavě, kde mě konečně napadlo dokončit centrální část Ryšavy. Nezačal jsem však nějak zhurta. Okolo hlavní tramvajové trati vyroste kaskádovité sídliště, aby byl vzestup terénu plynulý. Pro jistotu jsem pořídil i nějaké obrázky z přednádraží, protože cítím, že v brzké době dojde k proměně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama