7. 7. 2017

17. ledna 2018 v 21:03 | BG |  Vývojové fáze
Opět nazrál čas, abych pokračoval ve stavbě Ryšavy. Tentokrát se jednalo o historickéh centrum.


Centrům jsem se doposud vyhýbal z prostého důvodu. Neměl jsem dostatek různorodých budov, kterými bych tak velké centrum vytvořil. Představa o tom, jak by centrum mohlo vypadat a jaké budovy by se zde měly nacházet, byla poměrně přesná, ale když se podívám, co prakticky takové centrum města tvoří, tyto budovy mi zde citelně chybí. Není to jako zbytek města, na který si troufám zase víc a víc. Centrum města je nahuštěno stavbami více než kterákoliv část. Navíc instituce jako úřady, divadla, kina, hotely, muzea a podobně se soustřeďují právě sem.

Vzhledem k tomu, že jsem potřeboval s Ryšavou trochu pohnout, prohledal jsem internet a našel jsem divadlo a operní síň. Celé centrum bude vydlážděno, takže byly vyměněny všechny tramvajové kolejnice za kolejnicové pásy upevněné mezi pryžové vložky pro snížení hlučnosti. I během stavby centra se plány trochu měnily. Původně měla blízko tramvajové trati do Bohdalína stát opera, ale nakonec jsem na toto místo přemístil kostel, zatím beze jména. Směrem k čtyřproudové komunikaci pak bude dlažba zpevněna pomocí zárubních a opěrných zdí.

Mezi komunikací a centrem vzniknou kaskády, které sice budou veřejnosti přístupné, ale jen částečně. Nelze po nich scházet jako po schodech. Budov pro stavbu centra mám teď už poměrně hodně, takže by se neměl žádný dům v rámci jednoho města opakovat. Jednodušší by pro mě ovšem bylo, kdyby celá aglomerace vypadala jako město Most, které tvoří pouze paneláky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama