10. 9. 2017

6. února 2018 v 18:19 | BG |  Vývojové fáze
Zpracovávání detailů mě neopustilo ani nyní. Město sice zcela dokončené není, chybí mi vybudovat ještě spousta domů a ulic, ale prozatím nemám žádné návrhy, které by se do prázdných míst hodily.


Schéma sítě linek však už mám prakticky hotovo, protože jednotlivé trasy už se měnit nebudou a město se dalšího rozšíření nedočká. Zbývá tedy dokončit město, pojmenovat jednotlivá prostranství a poté i zastávky a nakonec zformovat konkrétnější obrysy dopravního systému. Z něj je zřejmé, že páteří města budou tramvaje a druhou hlavní úlohu budou mít trolejbusy. Čím dál více jsem totiž přesvědčený, že různé experimenty, jako jsou bateriové autobusy a různé odrůdy trolejbusu, jsou jen mrhání časem. Jistě bude v budoucnu možné jezdit na elektřinu bez drátů, ale svou mapu zasazuju do současnosti a navíc mě baví stavět trolejové vedení. Autobusy na klasický pohon jsou zastaralá již dnes, nehledě na to, že lokálně nejsou šetrné k životnímu prostředí. Důležité je slovo "lokálně", protože elektřina se musí někde vyrábět. Ovšem město může být osvobozeno od exhalací nahrazením autobusů. Stačí se na zastávce nadechnout za odjíždějícím autobusem a za odjíždějícím trolejbusem, rozdíl bude jasný. Ale touto úvahou jsem se od Trainzu trochu odklonil. Nicméně právě tento argument vysvětluje důvody převážného použití trolejbusů v aglomeraci.

Dnes jsem se zaměřil na hlavní tramvajovou trasu, kterou budou pojíždět obě tramvajové linky, tedy od křižovatky s trolejbusem až na nejvyšší bod města s věžáky a různými administrativními budovami. Docela mě lákala situace, kdy je široká ulice s tratí uprostřed lemovaná aspoň z jedné strany lesem. Tuto myšlenku jsem tedy začal realizovat rušením čtyřsměrných křižovatek. Za nově vzniklou policejní stanicí pak plánuju vytvořit sídliště, jehož obyvatelé by využívali právě blízkých tramvajových zastávek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama