29. 10. 2017

27. února 2018 v 21:54 | BG |  Vývojové fáze
Dnešní etapa přinesla zejména nové sídliště v Ryšavě-Drahoměřicích a také hrubou vizi jedné bronislavické části na novém území.


V městské části Drahoměřice došlo v dnešní etapě k poměrně významnému posunu. Na sever od tramvajové tratě začalo vyrůstat malé sídliště, do něhož bude zajíždět autobusová linka, kterou jsem naplánoval dávno předtím. Podstatnou informací však je hlavně to, že křižuje onu tramvajovou trať v blízkosti zastávky, čili zde bude umožněn přestup mezi těmito druhy dopravy. Sídliště nebude nijak velké, ale bude mít kvalitní dopravní dostupnost. Interval autobusové linky odhaduju na 20 minut. Pro okamžitou přepravu do centra Ryšavy bude sloužit především tramvajová doprava.

Později jsem se však od společné přestupní zastávky odchýlil, neboť jsem usoudil, že cestující a obyvatelé této čtvrtě budou využívat mnohem více zastávek. Jejich skutečná použitelnost se však ukáže až na grafickém zobrazení mapy při tvorbě dopravního systému. Je to jeden z kroků, který jsem popsal ve své disertační práci. V každém případě je nutné přiznat, že čekání na zaplnění tohoto území se vyplatilo a jde o vyzrálé myšlenky. Nová čtvrť v Drahoměřicích není nijak nahuštěná ani šitá horkou jehlou a totéž se dá říct o okolí železniční zastávky. To po doplnění několika detailů projde výraznou úpravou.

V další části jsem tak trochu udělal i drobné změny na území budoucího města Bronislavice. Dostal jsem se do prostoru, kde vzniknou hory pro zimní radovánky. Později bych se měl dopracovat ke konkrétnější vizi, jak by měla tato oblast vypadat. Není pochyb o tom, že použiju některou z existujících situací v Česku nebo si převezmu nějaké elegantní řešení z předchozího projektu Bronislavice. I když jsem schematicky naznačil vedení železniční tratě na jih města, skutečné vedení se může lišit, jak tomu už bývá. Ovšem chtěl bych se držet svého nakresleného schématu, na kterém jsem nedávno pracoval. Toto schéma zatím existuje bez tramvajové a trolejbusové dopravy, protože ji nemám ještě promyšlenou. Jen hrubou představu mám zatím o koncových úsecích sítě, ale nikoli o vnitřním uspořádání.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama