29. 9. 2017

20. února 2018 v 15:06 | BG |  Vývojové fáze
Sídliště nad policejní stanicí v jádrové části Ryšavy dostává zřetelnější obrysy. I když koncepce sídliště není ideální, po celou dobu výstavby probíhá snaha o standardní vybavení takového prostoru.


Ráz krajiny se po stavbě panelového sídliště velmi významně změnil, ale nijak to nebude narušovat život obyvatel, kteří budou na sídlišti žít. Nová zástavba je vlivem nerovného terénu prostorná a mezi jednotlivými bloky jsou poměrně velké mezery, které by obyvatelům neměly dodávat pocit klaustrofobie. Komunikačních cest je na sídlišti hodně a také zbyde ještě několik míst pro slušné parkování. Jelikož aglomerace bude disponovat kvalitní veřejnou dopravou, stačí méně parkovacích míst, než je obvyklé.

Nesmím ovšem také zapomínat i na jiné zdroje a cíle přepravních proudů. Zatím jsem stavěl samá sídliště, ale je potřeba zařídit, aby zdejší či mimoměstští lidé měli kde pracovat. V následujících etapách bych se chtěl zaměřit na vznik firem a výrobních podniků, popřípadě různých obchodních center nebo míst, kde je možné trávit volný čas. Stále mi zde chybí nějaký plavecký bazén a nějaký stadion. Zástavba bude v následujících etapách však koncipována tak, že volnou plochu budu zaplňovat spíše obytnými domy. Pokud se někdy v budoucnu stane, že najdu objekt, který se hodí do zástavby a nebude se jednat o panelák, budou některé obytné budovy nahrazeny. Samozřejmě s citem, protože po nakreslení plánu ulic do digitální mapy se mi tento plán nebude chtít zase tak často měnit. Prozatím jsem se dostal do fáze, kdy aspoň nezapomínám na supermarkety a malé krámky. Téměř v každém bloku by mělo být lidem umožněno nakoupit si základní potraviny a předměty pro denní potřebu. Pro speciální věci a jiné ne tolik nezbytné zboží (např. elektronika) budou dostupné v obchodních centrech, kterých je v Ryšavě už teď dost.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama