3. 11. 2017

28. února 2018 v 19:18 | BG |  Vývojové fáze
Nové sídlištní celky v Ryšavě nabírají čím dál zřetelnější obrysy, brzy bude dlouho prázdná plocha zastavěná. Jen musím počkat na některé detaily, takže ne všechno bude na první pohled vypadat přitažlivě.


Jak jsem se přesvědčil v minulém projektu, detaily a různé drobnosti pro zkrášlení situace, které se přibližují realitě, velmi výrazně mění celkový dojem. Z různých historických fotografií, které jsou k dispozici zde ve fotogalerii blogu, je zřetelně patrné, jak se celkové území mění. Stojí to ale také značné úsilí a trpělivost, kterou někdy mám a někdy ne. Trpělivost budu potřebovat i zde v Holenicích, abych stavbu se svou překotností nepřeháněl. Jak už totiž mám vytvořené hrubé schéma celého sídliště, je to už jen krůček k tomu, abych vzniklé bloky přeměnil na obytnou oblast. Neměl bych ale zapomínat na průmysl, občanskou vybavenost a domy služeb. Bohužel katalog v Trainzu není zase tak bohatý a mnozí autoři nejsou ochotni se o své produkty podělit. A vůbec se jim nedivím, vždyť každá výroba jakéhokoliv objektu stojí čas a práci. Proto jsem vděčný těm, kteří svá díla nechávají bezplatně ke stažení. Jinak by prakticky nemohlo vzniknout nic, co čtenář ve fotogalerii uvidí.

Chtěl jsem se od ostatních sídlišť, které jsem doposud sestavil, trochu odlišit a přizpůsobit jej více obyvatelům, přiblížit některé služby, zkrátka jej zpracovat tak, aby bylo víc "městštější". A zároveň si počínat tak, abych neztratil vlastní "rukopis". I když se inspiruju reálnými situacemi, není podle mě chybou, když je sídliště prostornější a prorostlé stromy. Tak nějak vlastně vypadá i sídliště v Ostravě-Dubině. O stejný vzhled se právě chci pokusit i zde.

Začínám se mimo jiné zabývat i tím, jaké symboly budou jednotlivá města mít, čili nějaký znak, erb, případně vlajku. Chvíli jsem uvažoval o tom, jestli mám vytvořit z měst v aglomeraci jedno společenství, ale nedokázal jsem pojmenovat funkci, kterou by zastávala osoba sdružující všechny starosty a primátory všech obcí a měst v aglomeraci. Proto jsem od tohoto nápadu upustil a pokusím se vytvořit pro každou obec jiné symboly. Jelikož spousta erbů a vlajek prošla nějakým historickým vývojem obce, je logické, že nová města, jako jsou Klečany nebo Ryšava a jiná města a obce v aglomeraci, svou dlouhou historii nemají. Rozhodl jsem se proto vycházet ze současných znaků a symbolů, které obce v aglomeraci vystihují. Možná bych si asi měl přečíst něco o heraldice, aby symboly odpovídaly zavedeným pravidlům.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama