5. 11. 2017

5. března 2018 v 20:47 | BG |  Vývojové fáze
Jelikož se poslední vývojová fáze konala prakticky před chvílí a neměl jsem takový odstup, jako obvykle bývá, pokračoval jsem v činnosti, kterou jsem započal v předchozí etapě. Šlo tedy o dokončování sídliště za řekou a poblíž tramvajové vozovny v Ryšavě.


Dnešní etapu jsem proložil i kondičními jízdami, abych nevyšel ze cviku. Bohužel jsem zjistil, že mi při jízdě s elektrickou soupravou řady 460 nefunguje otevírání dveří na zastávkách a zatím nevím, čím je to způsobeno. Fotografie z jízd bez elektrifikace působí trochu zvláštně, ale chtěl bych se do železniční trakce pustit někdy ke konci roku. V tu dobu bych mohl obdržet první balíček trolejových armatur pro tramvajové a trolejbusové tratě. Jelikož balíček bude zatím omezený, budu si pro svůj experiment muset vybrat nějakou odlehlejší trať bez výhybek. Pravděpodobně to bude na tangenciální lince z kalužanského nádraží.

Ke zmíněné lince bych měl každou chvíli přivést autobusovou linku, která bude před botanickou zahradou ukončena smyčkou. Autobusy se zde budou obracet po směru hodinových ručiček. Jenže abych mohl autobusovou linku uskutečnit, je nutné ji provést ještě posledním úsekem, přičemž předposledním bylo sídliště poblíž tramvajové vozovny. Nechám myšlenky na spojení trasy ještě chvíli uzrát.

I když se teď Ryšava tváří jako velké město, po zhotovení důležitějších měst v aglomeraci trochu ustoupí do pozadí. Jeho pozici však nebudu podceňovat, alespoň z dopravního hlediska bude stejně kvalitní jako všude jinde, přinejmenším bude přímo úměrná velikosti a poloze města. Návrhy projektu stále vznikají a zatím tedy nemám přesnou představu, jak budou Bronislavice rozlehlé ani jak budou vypadat. Stále se zatím držím návrhu železniční sítě, který bych chtěl pozměnit jen málo. I když původní plány na Ryšavu byly též trochu střízlivější. Současného stavu, který se od představ značně rozšířil, však nelituji.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama