14. 4. 2018

19. června 2018 v 18:30 | BG |  Vývojové fáze
V horské oblasti došlo k vymodelování sídlištního útvaru a další výstavbě pozemních komunikací.


Ač jsem to původně neočekával, práce na výstavbě infrastruktury se v nové oblasti poměrně rychle rozjely. Ze včerejší etapy jsem během dne postupně dokončoval změněnou situaci u nádraží. Hlavní náplní však byla nová sídlištní zástavba, kde jsem si poměrně pečlivě vyhrál okolním terénem. Paneláky jsou zde trochu řidší, než jsem čekal, ale místní obyvatelé o spolehlivou dopravu nepřijdou. Obratiště jsem chtěl koncipovat mimo silnici, proto jsem jej nevědomky zhotovil stejně jako v Ryšavě u zastávky č. 113. Pokud mě do další etapy nenapadne jiný způsob provedení smyčky, nechám jej tak. Paneláky jsem sice již osadil, ale není problém situaci ještě lehce změnit. Do těchto míst jsem samozřejmě začal vyměňovat šablonové koleje za trolejbusovou dráhu a přidal i plánované zastávky.

Když jde o horskou oblast, chtěl jsem zaměřit detaily na znaky, kterými se tato lokalita vyznačuje. Napadlo mě, že mezi horskou stěnou a silnicí od nádraží k sídlišti může téct horský potok a poblíž by byl malý vodopád. Ještě musím někde najít způsob, jak udělám tu říčku. Protože mám podél celé stěny vyprojektovanou silnici s trolejbusovým provozem, musel jsem nad tímto vodopádem navrhnout most. Nebylo to jednoduché, sám jsem si to ztížil hlavně tím, že je silnice v tomto místě ve sklonu.

Nechtěl jsem ovšem zahálet ani v Ryšavě. Jelikož jsem si předsevzal, že do jednoho až dvou měsíců budu mít mapu Ryšavy kompletně hotovou, chtěl bych se do té doby pustit do kompletace města. Do toho mi však chybí zaplnit ještě dvě lokality. První je téměř celé sídliště v Drahoměřicích a druhé pod kaskádami historického centra. No a pak ještě po městě různé malé detaily řádu jednotek. Ty jen stačí jednoduše propojit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama