15. 4. 2018

20. června 2018 v 21:27 | BG |  Vývojové fáze
Sídliště v Ryšavě-Drahoměřicích je konečně postaveno. Zatím bez detailů.


Kompletace Ryšavy se pomalu blíží ke konci. Velmi dlouho jsem čekal na nějaký nápad, kterým bych dokázal zaplnit prázdnou plochu v Drahoměřicích mezi tramvajovou tratí a trasou autobusu k drahoměřickému nádraží. Pořád jsem totiž nebyl spokojený s tím, jak jsem koncepci vedení tratě a hlavních ulic navrhnul. V některých chvílích jsem dokonce myslel, že celou východní část zruším a trať provedu jinudy. Nakonec jsem se s již navrženým schématem smířil a začal jsem budovat sídliště, které by vyplnilo prázdný prostor. Měl jsem původně chuť přesunout i železniční trať, ale i tu jsem nakonec nechal na původním místě. Tramvajová trať tedy bude obklopena další obytnou zástavbou.

Stavba sídliště se podle fotografií povedla, dokonce mnohem lépe, než bych sám čekal. Jako paneláky jsem použil ty nejvyšší, tedy dvanáctipatrové, a poskládal jsem je do trojice s jedním vyčnívajícím objektem. Zároveň jsem si vyzkoušel i kopírování objektů, takže všechny trojice jsou na chlup stejné. Toto provedení však není možné použít kdekoliv. Snad jen v případě, pokud bych vytvářel mnohem větší celky. Ale zástavba je především v kopcovitém terénu velmi nepravidelná, a proto výstavba některých lokalit nebude tak rychlá. Když nad tím tak přemýšlím, strávil jsem budováním tohoto konkrétního sídliště poměrně krátkou dobu.

I když toto sídliště bude obývat spousta lidí, řádově v tisících, budu zde mít minimum parkovací plochy. Všechny dopravní výkony by tak měly obstarávat tramvaje. Možná ještě uvážím, zda někde nezačlenit alespoň malá parkoviště. Nechci totiž mít na povrchu tolik zaasfaltovaného prostoru. Existuje dokonce možnost, že bude stačit vymodelovat vjezd do podzemního parkoviště, což v dnešní době není taková novinka. Sídliště tak bude vypadat mnohem zdravěji a lidi v pohybu nebudou omezovat zaparkovaná auta. Ulice se tak stanou mnohem bezpečnějšími.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama