28. 4. 2018

25. června 2018 v 21:41 | BG |  Vývojové fáze
Ryšava se blíží ke svému konci, tedy aspoň co se týká základního členění a ulic. Aglomerace jako celek se také čím dál více rozrůstá, protože přibylo několik panelů v nové oblasti.


Dá se říci, že Drahoměřice v Ryšavě jsou prakticky průkopníkem nového způsobu stavby sídliště. V minulé etapě jsem část sídliště postavil pomocí kopírování jednotlivých bloků a využil tak funkce, kterou Trainz umožňuje. Aby celé Drahoměřice byly postaveny na stejném základu, zničil jsem dosavadní stavby a panelové domy dosadil v blocích. Z toho vyplývá, že mám dokončeno zhruba 92 % Drahoměřic, ještě zbývá malý kousek u tramvajové smyčky. Jelikož v brzké době očekávám i trolejové armatury pro tramvajové tratě, začal jsem zde přenášet prvky pro jeho kompletaci.

Kompletace mezitím probíhala v Lochni obvyklým způsobem, který už nebudu popisovat. Pod pojmem kompletace tedy budu mít na mysli stav před elektrifikací, tedy chodníky, stromy a další detaily.

Našel jsem si ale i čas pro budování nové oblasti na konci mapy. Ne vždy mě totiž elektrifikace a kompletace bude bavit, protože jde spíše o otrockou práci, i když se vyskytnou případy, kdy je nutné o některých sitaucích více přemýšlet. V nové oblasti jsem pokračoval ve vedení hlavní silnice, po níž pojedou trolejbusy. V předchozích etapách jsem skončil tunelem, dnes jsem trasu z něj protáhl dál. Protože jsem měl zde dostatek prostoru, vyzkoušel jsem malý experiment. Doposud jsem ulice tvořil jen za pomocí sítě komunikací a teprve poté jsem dosadil stavby. Postup v této oblasti byl tedy obrácený, ale jak fotografie napovídají, trochu jsem to přehnal s jejich rozměry. Je však možné, že bloky panelových domů mohou v tomto tvaru existovat. V každém případě jsem se uchýlil k jinému rozložení. Jednotlivé bloky jsem také výškově oddělil a v budoucnu bude touto oblastí projíždět trolejbus až k nejvyššímu místu mapy.

Abych nezahálel se zastávkami, pojmenoval jsem některé další zastávky. Tím se samozřejmě mění i schéma, které je možné nalézt ve speciálním článku.

18 = Ryšava, Stavební škola
59 = Ryšava, Škola Bohdalín
60 = Ryšava, Sídliště Bohdalín
61 = Ryšava, Poliklinika Bohdalín
112 = Ryšava, Obchodní centrum Stropnice
117 = Ryšava, Hřbitov
118 = Ryšava, Obchodní centrum Bohdalín

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama