1. 5. 2018

16. července 2018 v 22:11 | BG |  Vývojové fáze
Situaci jsem v nové oblasti opět o několik panelů rozšířil.


V nové oblasti jsem plochu aglomerace opět o několik panelů rozšířil, protože mě napadly další myšlenky na rozšíření situace. Z minulé etapy je zřejmé, že plocha sídliště nebude tak velká, jak jsem předpokládal, protože jsem změnil tvar jednotlivých sestav. Novinka v rozšíření však spočívá v tom, že ono sídliště trolejbus objede a pak zase bude stoupat dále do hor. Terén se mi však shodou okolností náhodou podařilo rozplánovat tak, že mezi sídlištěm obsluhovaným tramvají a trolejbusem bude možné vytvořit úzký útvar, který trolejbus bude objíždět. Plán je takový, že by trolejbus měl obsloužit ještě jedno sídliště a skončit na dolní stanici lyžařských vleků. Trolejbus tedy překonává obrovské stoupání, vytvořil jsem serpentinu s velkými výškovými rozdíly a překonal jsem výšku 500 m.

To však není jediná událost tohoto dne. Jelikož jsou pro horské oblasti typické lanovky, především ty visuté, řekl jsem si, že by bylo možné do situace, a tedy i do dopravního systému, zakomponovat sadu visutých lanovek. Sice jsem na internetu nenašel náznaky, že by se tímto druhem dopravy vůbec kdy někdo zabýval, ale nechám si pro ně prostorovou rezervu. Na ploše jsem ji jen schematicky naznačil. Centrum nové oblasti zatím není dokončeno, takže mám ještě dost možností s možnými objekty různě pohybovat. Dolní stanice lanovky se bude nacházet přímo naproti nádraží. Zvažoval jsem možnost mít tuto stanici přímo u terminálu místo obchodních pasáží, ale vzhledem k tomu, jaký terén by překonávala, jsem tento návrh zamítl.

Posledním experimentem byly textury. Jde opravdu jen o experiment, který se týkal jen dna řeky, protože příliš možností, kdy jej můžu vidět, nemám. Ovšem z fotografií lze posoudit, zda je tato textura vhodná či nikoliv.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama