6. 5. 2018

23. července 2018 v 21:34 | BG |  Vývojové fáze
Nová lokalita se dále rozrůstá a možná přibyde i železnice.


V nové oblasti jsem se po včerejší smršti nápadů zdržel i dnes. Okolo hlavní ulice, která bude v podstatě páteří celé zastavěné oblasti, se tedy budou rozrůstat domy, zvlášť paneláky a první část bude končit uměle vytvořeným náměstím. Na tom náměstí pak bude tramvaj jezdit po dvou jednokolejných tratích. To v Česku není příliš obvyklé, ale jediný případ přesto existuje - v Plzni na náměstí Republiky. Zde plánuju vytvořit obratové kolejové spojky, takže bude technicky možné tramvaj otočit na náměstí z obou směrů, stejně jako v Plzni.

Pokročil jsem i ve stavbě jednokolejné tratě, která by měla pokračovat dále do hor okolo horských středisek, sjezdovek a chat. Inspiraci si samozřejmě budu brát z horských tratí, které už existují. Už při tvorbě této trati jsem se však odklonil od původně zamýšleného vedení tratě. Trať měla být spíše odbočkou bez souběhu. Zde jsem souběh tratí zachoval, i když jen krátký. Naskytla se mi však příležitost vést trať do větší výšky opět pomocí oblouku. Nácestná zastávka je zatím jen jedna, protože ještě nevím, jakým směrem se dále trať bude ubírat. Za sídlištěm by však na tomto horském pásmu měly vyrůst první sjezdovky. Tramvajová trať tedy vede stejným směrem jako připravená silnice, která bude zajišťovat přístup i silniční dopravě, protože není možné vše převážet tramvají. Jako záloha by tedy měla fungovat i nějaká pozemní komunikace.

Zvažuju však ještě o jedné úpravě lokality. Plánem je, zatím z jakéhokoliv místa, dostat do hor i vlak. Proto jsem jen schematicky navrhnul vedení železniční trati okolo celé lokality i s tunelem. Tento nápad postupně nechám rozvinout a bude záviset jen na tom, jak bude vypadat další prostor tohoto místa. Horské pásmo však bude dlouhé, a tak je možné, že železniční odbočka bude vycházet ze stanice blíž Bronislavicím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama