8. 5. 2018

24. července 2018 v 20:24 | BG |  Vývojové fáze
Obec v nové oblasti konečně dostala svůj název a pro tvorbu mapy města již byla dokončena Ryšava.


Doba, co nová oblast v aglomeraci existuje, už je docela dlouhá. Proto jsem se v posledním čase dlouze zamýšlel nad tím, jaký název by nová obec měla jmenovat. Vedu si seznam názvů, některé jsem převzal, jiné vymyslel a můžu zaručit, že jsou unikátní, neboť mám k dispozici seznam obcí v Česku. Jelikož jde o horskou oblast, měla by obec nést název čistě horský, případně by se v něm mělo vyskytovat toto slovo. Známe v České republice obce jako Moldava v Krušných horách, Andělská Hora nebo Jablonné v Podještědí, existuje však obec Hory, a to u Karlových Varů na severozápadě Čech. Všechny tyto názvy odkazují na hory. Nová oblast se tedy bude jmenovat Jestřábí Hora. Kvůli svému charakteru i počtu obyvatel půjde o město a bude se skládat z těchto šesti městských částí:
  • Jestřábí Hora
  • Jestřábí Hora-Černíny
  • Jestřábí Hora-Černý Les
  • Jestřábí Hora-Menšice
  • Jestřábí Hora-Ochoz
  • Jestřábí Hora-Vlčkov
Zároveň s novou obcí bylo pojmenováno i horské pásmo, kde nová oblast vzniká. Název to bude veskrze obyčejný, možná trochu umělý. Hory se tedy budou jmenovat Polické. S tím souvisí i název dalších obcí, které tyto hory lemují. Prozatím jsem od Jestřábí Hory vytvořil tyto dvě:
  • Kostelany v Polických horách
  • Velebné v Polických horách
Zcela jistě pak přibydou ještě další. Mám i důvod, proč jsem novou oblast nezařadil do Bronislavic, jak jsem to měl v úmyslu. Nechtěl jsem mít rozdělané město bez uzavřených hranic. Uvedené tři obce jsou malé, takže u nich nehrozí nějaké nedodělky. Navíc horských úpatí bude ještě dost. Kromě řeky, která zatím název nemá, bude horami protékat ještě jedna další. Musím také podotknout, že Jestřábí Hora netvoří základní sedmičku velkých měst, které aglomeraci tvoří.

Abych si nezkazil dobré vyhlídky na tvorbu situací, Jestřábí Horu jsem na čas opustil a vrátil se do Ryšavy. V její centrální části byla dokončena poslední zastavěná oblast. Nyní je již Ryšava hotová a můžu se pustit do tvorby mapy, názvů ulic a také do tvorby dopravního systému. Na základě tohoto pak budou vycházet další články v sekci organizování dopravní obslužnosti. Hrubý návrh ulic je tedy hotov a zbývá už jen město dokompletovat. Nepochybuju o tom, že si některé polohy domů ještě nerozmyslím, ale budou to úpravy tak zanedbatelného rozsahu, že nebudou mít na dopravní obslužnost vliv.

Lehce jsem pokročil i v trolejovém vedení. Stále se zabývám trolejbusovou tratí v Lochni. Jen tak pro představu jsem použil výložníky ze staré sady součástí a až na tu vzdálenost od obrubníku jsou uspokojivé. Vyměnil jsem je na všech místech, kde bylo možné je umístit. Pak už jsou trolejové závěsy provedeny tak, že s nimi už nemůžu pohnout, neboť bych si rozházel sousední pole. Výložníky jsou však skutečně jen ilustrační, nové jsou zatím ve výrobě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama