10. 6. 2018

28. srpna 2018 v 20:37 | BG |  Vývojové fáze
Železniční zastávka Ryšava-Drahoměřice prochází kompletací.


Nevydržel jsem čekat. V Drahoměřicích jsem se pustil do kompletace železniční zastávky Ryšava-Drahoměřice, a tedy i přilehlé autobusové a tramvajové zastávky. Jelikož se železniční zastávka nachází v zářezu, naplánoval jsem pro ni přístup ze sídliště nad tratí i ze zastávky. Nad tratí tak budou dva nadchody, přičemž nástupiště jsou přístupná pomocí ramp a schodišť. Tento nadchod, který je pro toto území výjimečný, by nejspíš nesplňoval moje představy nadchodu, který jsem zadal výrobci jako jednolitou součást. Z tohoto důvodu jsem si řekl, že by nejspíš bylo lepší, kdyby zadaný nadchod netvořila křivka, ale několik součástí dohromady.

Mám k dispozici nadchody, které byly v Trainzu už od jeho instalace, ale problém je v tom, že nevyhovují mým nárokům, zejména na výšku a rozpětí ramen. Nadchody budu z větší části používat nad komunikacemi s elektrickou dopravou. Pokud je v Trainzu výška trolejového vedení 6 metrů, nelze je do těchto situací použít. U železničních tratí je problém podobný, protože sestava řetězovkového trolejového vedení je ještě vyšší.

Jako jediné místo jsem se pokoušel tuto železniční zastávku dotáhnout až do konce. Čili kromě nástupiště a názvů zastávky jsem zde doplnil i lavičky a málem jsem zde umístil i informační systém o odjezdech ze zastávky. Ten je samozřejmě vázaný na jízdní řády, které zatím neexistují. Pokračování železnice je zatím v nedohlednu. Zbývá tedy osvětlení, přístřešek a objekty související se službami pro cestující vlakem. Tedy hlavně nějaký automat na jízdenky a tabule s obecnými informacemi. Avšak železnice bude nedílnou součástí společného dopravního systému, takžel nejspíše použiju stejný automat jako na zastávkách MHD.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama