24. 6. 2018

30. srpna 2018 v 21:48 | BG |  Vývojové fáze
Mapa města je hotová. Nyní zbývá jen pojmenovat ulice.


V dnešní etapě jsem opět zůstal v Drahoměřicích a doplňoval chodníky a stromy. K osvětlení se dostanu až poté, co budu dělat trakční vedení pro tramvaje. Tuším, že někdy o prázdninách bych mohl opět pokračovat v elektrifikaci trolejbusových tratí. A pokud to bude možné, dojde i na tramvaje. Již dlouho mám ale připraveny troleje pro železniční tratě. Tentokrát bude trolejové vedení železničních tratí mnohem sofistikovanější než v předchozím projektu. Ale podrobnosti uvedu, až k tomu skutečně dojde. Železnici si nechávám jako zálohu, protože tratí je zatím málo.

Pokrok se mi však podařil v kreslené mapě města, kterou jsem uveřejnil zde pod fotogalerií. Není v měřítku a navíc jsou v ní polohopisné chyby, protože jsem nemohl u některých oblastí určit rozsah. Ne vše je totiž v malém měřítku, který Trainz umožňuje, vidět. Nicméně je hotová a to je důležité zejména pro pojmenování ulic. Již už dokážu spočítat jejich počet a dokážu tím rovnoměrně rozdělit jednotlivé balíky ulic. Ulice, náměstí, třídy a čtvrtě budou tedy pojmenovány po přátelích, významných, ale ne tak moc známých osobnostech, městech a obcích České republiky a dojde i na vymyšlené názvy, které budou rezervovány pro čtvrtě. V tuto chvíli mám 386 nejen tuzemských osobností, seznam se samozřejmě bude rozšiřovat, pokud najdu další vhodné osoby.

Jak jsem již mnohokrát zmínil, podle ulic a dalších prostranství vzniknou názvy zastávek. Jejich seznam se promítne do schématu dopravy v Ryšavě, ale bude vydáván postupně. Nakonec bych chtěl uveřejnit i schematickou mapu ulic, kde budou kromě nic vyznačeny i zastávky a počet obyvatel v jednotlivých blocích. Tento krok ale ještě zvážím, protože originální kreslená mapa není zrovna vrchol umění a i ve schematické podobě by vzniklá mapa dost pokulhávala.


Mapa města:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 goldschmidchen goldschmidchen | E-mail | Web | 10. září 2018 v 14:50 | Reagovat

Podpořte náš projekt:

http://u2czech.blog.cz/1809/od-posledniho-koncertu-u2-v-cr-uplynulo-21-let-podporte-nas-projekt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama