1. 7. 2018

10. září 2018 v 17:06 | BG |  Vývojové fáze
Poslední dobou mi chybí to nadšení, které jsem při stavbě Klečan, Ryšavy a dalších situací měl. Ale i při této lehké indispozici se snažím pracovat na dalších detailech.


Tahle nedobrovolná pauza trvá už několik posledních etap. Do trolejového vedení železnice se mi zatím nechce, protože, jak se znám, bude těch pár kilometrů tratí elektrifikováno poměrně rychle, i když mám na ploše tři nádraží. K nim také bude vycházet nějaké povídání. Oprava trolejbusových trolejí je poměrně náročná, protože zatím nevím, kde bych měl začít. A těch mezer tam mám hodně. Snažím se tedy aspoň nezahálet a doplňuju povrchy potřebnými předměty. Velký rozdíl udělají už jen chodníky a stromy. Nicméně se v této aglomeraci budu snažit zaměřit i na menší obce o pár stovkách obyvatel. Poměrně velkou příležitost vidím za Drahoměřicemi, kde jsem prodloužil železniční trať směrem na východ, kde by mělo být jedno z největších měst aglomerace. Trochu mě však mrzí, že jsem Ryšavu s okolím nepropojil i jinými druhy dopravy než železnicí.

Jelikož půjde o malou obec bude jí stačit jeden název. Ihned jsem se podíval do databáze a vybral jsem název Mečíře. Chtěl bych zároveň využít některých dostupných součástí. Například most, který byl ve hře implementován už od začátku v děčínské mapě. Do Mečířů by měly zajíždět autobusy právě od většího města z východu. Malou obec jsem nikdy nedělal a nejsem si jistý, jestli ji zvládnu. V každém případě jsou v téměř v každé vsi řadové domky, rodinné domy, vilky, nějaké zemědělství a dílny. A hlavně pole a louky. Zbývá už jen přijít na nějaké vhodné topologické rozložení. Protože Mečíře vznikly v podstatě prodloužením železniční tratě, bude v obci samozřejmě i železniční zastávka. Chtěl bych na této jednokolejné trati dosáhnout co nejkratšího následného provozního intervalu, takže uvažuju o tom, jestli půjde o zastávku jednokolejnou nebo vícekolejnou. Mohl bych zároveň uvažovat i o nějaké vlečce.

Kromě toho byla na řadě i mapa Ryšavy. Ulice jsem zatím nevybíral, protože jsem ještě plnil seznam objektů a osob, kterými budou ulice pojmenovány. Začátek je jasný. Hlavní ulice budou pojmenovány podle obcí, do kterých ulice míří. Hlavní výběr tedy obstarají názvy obcí v aglomeraci a takhle by to mělo být v každém městě. Poměrně rozsáhlou zásobu tvoří názvy městských částí, ale ty nejspíše využívat nebudu. Nahradit by je měly názvy obcí České republiky. Pro Ryšavu jsem jako odkaz vybral Most a Litvínov, protože tramvajová síť Ryšavy byla původně koncipována podobně jako v Mostě a Litvínově. I zde budou použity názvy městských částí. Kromě toho zde budou mít ulice ještě další méně významná města. V dalším kroku obsadím ulice a náměstí významnými osobami, poté přáteli a známými a nakonec vymyšlenými jmény. Seznamy budou vycházet postupně.

Dnes je první den prázdnin a i já budu mít během léta možnost na aglomeraci více pracovat. Chtěl bych tedy dále pokročit s trolejovým vedením trolejbusů, začít troleje na železnici a pokud to bude možné, zapracovat i na trolejích na tramvajových tratích.


Mapa se od posledního uveřejnění panelového schématu opět trochu rozrostla. Aktuální počet panelů k dnešnímu dni je tedy 197 panelů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama