11. 7. 2018

26. září 2018 v 21:43 | BG |  Vývojové fáze
Probíhá dokončování sídliště u trolejbusové smyčky Prokůpkova a také jsem si pohrál s detaily na přístupu k tramvajové zastávce u tramvajové vozovny.


V elektrifikaci trolejbusové trati na smyčku Prokůpkova pokračuju i dnes, ale před odbočením na smyčku budu muset zabrzdit. Zatím nemám potřebné armatury, abych mohl smyčku dokončit. Nicméně se dá tato trať označit za jednu z těch nejzdařilejších, protože jsem zde použil téměř všechny technologie projektování trolejbusového trolejového vedení v Trainzu. A čím dál více přemýšlím o tom, že trolejbusovou trať do Lochně podrobím rekonstrukci. Ještě pořád zde jsou nedokončené části celého úseku. Musím však taky přemýšlet do budoucnosti, protože trolejové vedení trolejbusových tratí chci mít kompenzované, tedy s automatickým napínáním pomocí závaží. Na některé úseky tedy budu ještě doplňovat výměnná pole.

Současně s trolejovým vedením se dokončuje i kompletování celého sídliště. A jelikož to již situace vyžadovala, dokončil jsem též ulici u tramvajové smyčky Ryšava, Sídliště Kalužany. Snad až na výjimky by se v Ryšavě neměla vyskytovat žádná oblast bez textur.

Dokončovací úpravy se však nyní zpracovávají na trolejbusové trati za tramvajovou vozovnou. Zde jsem došel k takovému delikátnímu úkolu. Trainz v modelování terénu na velmi malých plochách není moc tvárný, takže jsem někde nucen improvizovat a kvůli tomu změnit i celou situaci. Pod tímto sídlištěm se nachází tramvajová zastávka, která prozatím nemá svůj název. K ní by měl být od sídliště seshora být nějaký přístup, ale dlouho jsem vymýšlel jeho provedení. Jelikož chci být samozřejmě moderní, měl by existovat přístup hlavně bezbariérový. Toho jsem docílil zkrouceným chodníkem. Pak by ještě měla existovat rychlejší cesta, kterou jsem naznačil schodištěm. Na tramvajovou zastávku bude možné dostat se pouze z jedné strany.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama