5. 7. 2018

19. září 2018 v 21:13 | BG |  Vývojové fáze
Pokračuje digitalizace mapy Ryšavy a byly pojmenovány některé zastávky v Klečanech.


Celý týden jsem pracoval na digitalizaci mapy, kterou jsem několik dní ručně překresloval. Původní záměr byl s mapou počkat až do kompletního dokončení města, ale rozhodl jsem se jinak. I když je mapa města, kterou je možné stáhnout si z odkazu nebo skrze článek o schématech a mapách, pouze schematická, myslím, že již poskytuje přesnější proporce města.

Jednotlivé ulice jsou v mapě rozděleny do několika barev, které samy o sobě nemají žádný smysl, slouží tedy jen k vzájemnému odlišení. Rozdělení barev vychází ze známého problému čtyř barev, který spadá pod teorii grafů. O teorii grafů se ostatně opírá i dopravní výzkum. Ve schématu jsem jich však použil sedm tak, aby stejné barvy dvou ulic spolu nesousedily. Jednoduchým výpočtem jsem zjistil, že Ryšava má celkem 280 ulic. Díky tomuto zjištění však budu muset rozšířit databázi ulic, takže jejich pojmenování potrvá trochu déle, než jsem předpokládal. Do konce července by však mohla být mapa hotová. Dostupná je jen mapa ulic bez pojmenování. Až budou ulice kompletní, uveřejním její aktualizaci.

Ryšava by se během nadcházejícího volna opět mohla trochu zvelebit a také by mohly přibýt další zatrolejované úseky. K tomu však potřebuju dokončit některé povrchy. Opět se jedná o chodníky. Mimo jiné jsem v Lochni dokončil veřejné osvětlení.

Na svou dobu však dlouho čekaly Klečany. I když byly některé zastávky už pojmenovány, po nějaké době jsem jména zastávky zrušil, protože nevycházely z připravované databáze. Stejně jako v případě Ryšavy však můžu pojmenovat některé zastávky i bez databáze. Pojmenovanými zastávkami se mění i schéma dopravní sítě ve speciálním článku. Zde je jejich výčet:

127 = Klečany, Obchodní centrum
128 = Klečany, U zastávky
133 = Klečany, Nádraží
132 = Klečany, Lindovo náměstí
138 = Klečany, Sídliště Hluboká
139 = Klečany, Cementárna, dolní brána
140 = Klečany, Cementárna, horní brána
142 = Klečany, Horní Ryzec
145 = Klečany, Sídliště Ryzec

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama