6. 7. 2018

19. září 2018 v 21:35 | BG |  Vývojové fáze
Na programu bylo trakční vedení trolejbusových tratí a vzhled zastávkových označníků. Pojmenované zastávky jsou nyní na některých místech vidět i v Trainzu.


Po dlouhé době abstinence jsem se znovu vrátil k trolejovému vedení. Do doby, než získám další balíček armatur trakčního vedení, můžu pracovat na úsecích, kde můžu využít dostupné součásti. Pokračuju tedy trolejbusovou tratí za trolejbusovou vozovnou, která končí blokovou smyčkou. Samozřejmě této akci předchází kompletace terénu, jak je již zvykem, protože přímo se stožáry trakčního vedení instaluju i veřejné osvětlení. Výložníky ze staré sady objektů používám jen dočasně a kvůli tomu, abych věděl, kde by měly být upevněny. Brzy budou vyměněny za novější.

Poměrně významný posun nastal v zastávkových označnících. Prvotní pokus s nápisy na cedulkách nevyšel, protože písmo skrze svoji malou velikost bylo velmi rozostřené a ve hře by nebylo čitelné. Druhý pokus spočíval v konverzi formátu obrázku z TGA na BMP, testovací režim označníku ve hře prošel, změněný formát tedy součásti nevadí. Zvolil jsem vhodné písmo i podklad. Na označníky je možné umístit celkem tři cedulky, proto jsem je přizpůsobil svým potřebám. Horní cedulka, bílé písmo na modrém podkladu, bude označovat obec. Prostřední cedulka, černé písmo na bílém podkladu, označuje název zastávky. Spodní cedulka, bílé písmo na červeném podkladu, bude využívána jen příležitostně a bude se jednat o režim zastávky.

Trochu jsem pohnul i s novou obcí Mečíře, východně od Ryšavy-Drahoměřic. Stanovil jsem si, že by tato obec měla mít zhruba okolo 1000 obyvatel, z čehož vyplynul i rozsah obce. Počet obyvatel je jen odhad, protože samozřejmě nemůžu vědět, jaké uskupení bude obec mít. Původně zamýšlenou zastávku jsem zaměnil za stanici s kolejovým rozvětvením, kde by měla být i vlečka do nějakého průmyslového podniku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama