15. 7. 2018

1. října 2018 v 18:37 | BG |  Vývojové fáze
Pojmenoval jsem další sadu zastávek a pokračoval jsem v elektrifikaci tratě na Přichystalově ulici.


Sídliště u trolejbusové trati na Prokůpkovu je více než z poloviny dokončeno. Doplnil jsem ještě několik parkovacích ploch. Ač se sice bráním rozšiřování ploch k odstavování vozidel IAD, cítím, že jich tvořím čím dál víc. Ale i přesto se domnívám, že je jich na Prokůpkově tak akorát. Vzhledem k tomu, že v trolejovém vedení už nemůžu pokračovat, jsem se přesunul k tramvajové vozovně, kde probíhá elektrifikace další tratě.

Poměrně jednoduchým úkolem se zpočátku zdálo být zatrolejování křižovatky, po níž trolejbus sjíždí na čtyřproudou komunikaci. Prvním krokem logicky bývá určit počet polí, a tedy počet závěsů troleje. Bohužel jsem se nechal ovlivnit červenou stopou trolejbusu, takže vytváření poloh zlomů je na nepravidelném oblouku nepřesné. Jelikož nemám k dispozici asymetrické zavěšení obloukových svorek, bylo nutné určit střed kruhu, jak je vidět na fotografiích. Podobný problém se mi vyskytl už na trolejbusové smyčce Brisslingerova. Problém ale nebude dvoustopá trať, jako spíš vyrovnání převěsů, které povedou ke středovému stožáru. Jelikož moje modelování oblouků není přesné a ani by neodpovídalo realitě, kdyby trolejbus kopíroval geometricky přesný kruhový oblouk, budu muset metodu převěsových šablon opustit.

Ani na konci jsem nebyl s obloukem hotov, což znamená, že i kvůli nepřesnostem budu muset v některé z následujících etap srovnat úhlové šablony znovu. Povedlo se mi alespoň do pravidelných částí rozdělit přímý úsek od oblouku ke křižovatce.

Protože se proces plánování dopravy kvapně blíží, přináším zde další seznam zastávek, jimž byla přiřazena jména. Tím pádem je i změněno schéma, které je možné nalézt ve speciálním článku.

10 = Ryšava, Ambainisova
14 = Ryšava, Kalvárie
17 = Ryšava, Josefa Sodomky
24 = Ryšava, Rudolická
25 = Ryšava, Luboše Kohoutka
30 = Ryšava, Velebudická
31 = Ryšava, Pod Velebudickou
43 = Ryšava, Vybíralova
45 = Ryšava, Baumanova
49 = Ryšava, Bertalanffyho
62 = Ryšava, Jabkenická
65 = Ryšava, Věry Martinové
82 = Ryšava, Přidalova
89 = Ryšava, Pollaczekova
90 = Ryšava, Chinčinova
91 = Ryšava, Hamerská
108 = Ryšava, Škola Kaprekarova
119 = Ryšava, Ondřeje Suchého
125 = Ryšava, Heimlichova

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama